Drásov foto

Příspěvek na bydlení

Vážení občané,

v současné době procházíme velmi nelehkým obdobím. Mnohonásobně se zvyšují ceny energií, zdražují se pohonné hmoty, potraviny, služby a prakticky vše, co člověk k životu potřebuje. I někteří z našich drásovských občanů mohou být již reálně ohroženi chudobou a přes veškerá úsporná opatření se obávají, zda budou mít prostředky na základní životní potřeby. Naše současná vláda v rámci tzv. „deštníku proti drahotě“ vytvořila určitý model finanční pomoci občanům, spočívající zejména v příspěvku na bydlení. Bohužel požádat o takový příspěvek není úplně jednoduché a to zejména pro naše starší občany, kteří nemají zřízenu tzv. „e-identitu.“

Proto se na vás obracím s nabídkou pomoci pro naše drásovské seniory, popř. další občany, kteří se ocitají v hmotné nouzi a je nad jejich síly a možnosti si sami o příspěvek požádat.

Pokud vám byly zvýšeny zálohy na energie, popř. další běžné platby, které jsou součástí SIPA tak, že přesahují 1/3 vašich příjmů (zejména penzí) je velmi pravděpodobné, že máte na tyto dávky nárok.

Nemáte-li se v této záležitosti na koho obrátit a nemohou-li vám pomoci vaši rodinní příslušníci, přijďte prosím na úřad městyse a společně zhodnotíme vaši situaci a pomůžeme vám vyplnit příslušné formality. Ve spolupráci s Úřadem práce Tišnov zajistíme potřebné formuláře a pomůžeme vám s administrací. V této záležitosti Vám budeme k dispozici vždy ve čtvrtek od 9:00 do 11:30 hod.

V případě, že naši pomoc budete chtít využít, přineste s sebou prosím:

  • potvrzení o příjmu – výměr důchodu
  • potvrzení nákladů na bydlení – SIPO, oznámení o zvýšení záloh na energie,
  • vyúčtování energií a služeb
  • číslo účtu u peněžního ústavu

Mgr. Martina Bočková
starostka městyse