Drásov foto

Jak se včas dozvědět o plánovaných odstávkách elektřiny?

Společnost eg.d, která se v naší obci stará o distribuci elektřiny (a to bez ohledu na to, kdo je vaším konkrétním dodavatelem elektřiny), občas potřebuje elekřinu vypnout kvůli plánovaným opravám. Plánované odstávky oznamuje eg.d dostatečně dopředu obci, přičemž vy se o tom pak dozvíte buď z hlášení místního rozhlasu, nebo z webu www.drasov.cz.

Nicméně existuje mnohem přímočarejší cesta, neboť se můžete nechat informovat o odstávkách přímo. Jak na to?

Telefonicky

Pokud se vám nechce řešit věci elektronicky, třeba ani nepoužíváte internet, je naprosto nejjednodušší zavolat na telefonní číslo 800 22 55 77 a požádat o informaci, zda je k vašemu odběrnému místu přiřazen správný telefonní kontakt. Pak budete informace dostávat SMSkou. Bohužel toto není samozřejmé, protože buď máte starší smlouvu, kdy tato služba ani neexistovala, takže o vašem mobilním telefonu vůbec nevědí, nebo máte sice smlouvu novou, ale není u ní třeba správné popisné číslo (častý případ, kdy se připojujete v době, kdy je dům teprve rozestavěný a u smlouvy je uvedeno jen číslo parcely).

Internet

Pohodlná cesta z domova je registrace na zákaznickém portálu eg.d: přejděte na adresu portal.distribuce24.cz, stiskněte tlačítko Registrace a postupujte podle pokynů. Do e-mailu vám přijde odkaz, kterým si zvolíte vlastní heslo. Následně přidáte své odběrné místo, budete potřebovat tzv. EAN (ten najdete buď ve smlouvě o připojení, nebo i na poslední faktuře od vašeho dodavatele elektřiny) a číslo elektroměru.

Pak si můžete vybrat v nabídce „Kontakty pro notifikace“ a vyplnit vaše SMS nebo e-mail pro různé druhy událostí (najdete zde nejen oznámení o plánovaných odstávkách, ale třeba i informace o aktuálních poruchách).

Mobilní telefon

Můžete si také do svého telefonu nainstalovat aplikaci eg.d Distribuce (najdete ji v Google Play nebo AppStore jako „egd distribuce“) a postupujte podobně s registrací vašeho odběrného místa.

Následně vám bude do telefonu informace o odstávkách přicházet jako notifikace.

V aplikaci naleznete také spoustu další informací, třeba období nízkého a vysokého tarifu.

Na webu www.drasov.cz

O všech plánovaných odstávkách také informujeme na stránkách www.drasov.cz - aby vám žádná aktualita (nejen o elektřině, ale třeba i provozu pošty nebo pořádání kulturních akcí) neutekla, doporučujeme nainstalovat do svého mobilního telefonu aplikaci Česká obec a v ní se přihlásit k odběru zpráv z Drásova. Podrobný návod naleznete v článku Jak odebírat zprávy z aplikace Česká obec

Dřívější registrace novinek z úřední desky prostřednictvím e-mailu už není delší dobu možná.