Drásov foto

Myslivecké odpoledne 26. 8. 2023

V sobotu 26. srpna se na myslivecké chatě v Drásově konalo tradiční myslivecké odpoledne.

Jako vždy byly pro děti nachystány tradiční atrakce v podobě střeleckého závodu ze vzduchovky, laserové střelnice, poznávání zvířat a rostlin, jízda na čtyřkolce a na koních a také pro malé účastníky skákací hrad.

Pro návštěvníky byla připravená bohatá nabídka zvěřinové kuchyně. K tanci a poslechu zahrála osvědčená kombinace kapel Rentieři a JK muziky.

Hlavní novinkou letošního ročníku mysliveckého odpoledne bylo zvýšení komfortu pro návštěvníky. Bylo vybudováno nové sociální zařízení za podpory městyse Drásov, který uvolnil finanční dotaci ve výši 300 000,- Kč na jejich výstavbu, jak zmínil předseda mysliveckého sdružení při uvítání přítomných návštěvníků. Výstavbou nového sociálního zařízení došlo k výraznému rozšíření možností využívání myslivecké chaty. Nyní zde bude možné pořádat nejen společenské a kulturní akce, ale také v budoucnu přednáškovou činnost zaměřenou na téma myslivosti a ochrany přírody.

Předseda mysliveckého sdružení poděkoval zastupitelům městyse  Drásov za poskytnutou dotaci, bez níž bychom nebyli schopni tento nároční projekt vybudovat. Velmi si vážíme spolupráci mezi mysliveckým sdružením a městysem, který dlouhodobě podporuje naší činnost.

Letošní ročník mysliveckého odpoledne je za námi a další akcí, kterou bude pořádat myslivecké sdružení Drásov bude tradiční myslivecký ples, který se bude konat v sobotu 3. 2. 2024 v drásovské sokolovně. K tanci a poslechu bude hrát tak jako letos dechová kapela Stříbrňanka.

Závěrem bychom chtěli všem poděkovat, kteří se našeho tradičního mysliveckého odpoledne zúčastnili a podpořili naši činnost svojí účastí.

MVDr Jan Sítař
jednatel MS Drásov